کنیا

کنیا نام کشوری در شرق آفریقاست. سرزمینی با طبیعت، فرهنگ و حیات‌وحش منحصر به‌فرد خود که در دنیا مشابهی ندارد. این سرزمین کهن مقصد مناسبی برای کسانی است که به‌دنبال لمس طبیعت هستند. جایی‌که غروب خورشید معنای واقعی‌اش را به رخ‌تان می‌کشد و نعره شیرها و بوفالوها امپراطوری حیات‌وحش را نشان‌تان می‌دهد.

قوم ماسایی

یکی از مهم‌ترین و قدیمی‌ترین قبایل آفریقا، قوم ماسایی است که در مناطق «ناروک» و «کاجی آدو» در جنوب کنیا زندگی می‌کنند. جمعیت این قوم به یک تا دو میلیون نفر می‌رسد. ماسایی‌ها از جمله اقوامی در آفریقا هستند که سنت‌ها و رسوم خود را حفظ کرده‌اند. قوم ماسایی از 5 طایفه اصلی تشکیل شده‌ است: ایلماکسن، ایلائیسر، ایلمولئیان، ایلتاآروسرو و ایلیکومایی.

هر کدام از طایفه‌ها نیز به شاخه‌های کوچک‌تری تقسیم می‌شوند که برای تمایز از یکدیگر نشانه‌ها و علامت‌های مخصوص به‌خود را دارند. زنان ماسایی از ارکان اصلی قبیله هستند. دوشیدن شیر، مراقبت از گاوها و حمل آب به‌عهده آنهاست. از طرف دیگر مردان قبیله به جنگجویی و دلاوری مشهور هستند. آنها با حمل کردن نیزه‌ها قدرت و صلابتشان را به رخ دیگران می‌کشند.

پوشش ماسایی‌هاحکایت عجیبی دارد. هر سالی که به سن آنها افزوده می‌شود حلقه‌ای سنگین‌تر به گوش و گردن خود اضافه می‌کنند بنابراین وقتی پیر شوند، گردنی بلند و سوراخ گوشی بسیار گشاد پیدا خواهند داشت! این برای آنها حرمت به‌حساب می‌آید! آنها سرهای خود را از ته نیز می‌تراشند چراکه موهای بلند معنی خوبی برایشان ندارد.

تور ارزان قیمت بلیط هواپیما آفریقا

دریاچه نایواشا

دریاچه نایواشا در خارج از شهر نایواشا قرار گرفته است. از نظر جغرافیایی دریاچه قسمتی از «دره ریفت‌ولی» است. این دریاچه کم‌عمق زیستگاه صدها گونه‌ی متفاوت گیاهی و جانوری است. از جمله بوفالوهایی که در مرداب و گل و لای غوطه‌ور هستند و زرافه‌های سرگردانی که در میان اقاقی‌های اطراف دریاچه قدم می‌زنند. غروب خورشید در این منطقه نیز بسیار تماشایی است.

تور ارزان قیمت بلیط هواپیما آفریقا چارتر

پارک ملی ماسای مارا

این منطقه یکی از نادرترین کلکسیون‌های حیات‌وحش در جهان است. پارک حفاظت‌شده ماسای مارا در جنوب‌غربی کنیا قرار دارد که از نظر تنوع زیستی و تعدد جانواران کم‌نظیر است. گونه‌های حیوانی از قبیل شیر، پلنگ، بوفالو، فیل و کرگدن به وفور در این پارک دیده می‌شود. در این میان نسل کرگدن‌های این منطقه در معرض تهدید است.

از آنجایی‌که «ماسای مارا» با «پارک ملی سرنگتی» در تانزانیا همسایه است، در خلال ماه‌های جولای تا اکتبر، سالانه گونه‌های مختلف پرندگان، گربه‌سانان، زرافه‌ها، آهو و همچنین بوفالوهای وحشی از پارک سرنگتی به داخل پارک ماسایی مهاجرت می‌کنند و صحنه‌های شگفت‌انگیزی را رقم می‌زنند. تصاویری که سوژه‌ی بسیاری از مستند‌های حیات‌وحش هستند و زندگی اسرارآمیز حیوانات را به نمایش می‌کشند. کمپ‌های زیادی در این منطقه برای استقرار گردشگران وجود دارد.

تور ارزان قیمت بلیط هواپیما آفریقا چارتر

نایروبی

نایروبی به عنوان پایتخت کنیا و یکی از مهم‌ترین شهرهای آفریقا به‌حساب می‌آید. این شهر چند ملیتی دارای فرهنگ‌ها و اقوام متعدد است.

بیشتر بخش‌های نایروبی را فضای سبز و پوشش متراکم گیاهی فرا گرفته است. این شهر در کنار رودخانه نایروبی در جنوب کنیا و در مجاورت گسل بزرگ دره قرار دارد؛ بنابراین گاهی در این شهر زلزله‌ها و تکان‌هایی رخ می‌دهد. یکی از شاخص‌ترین پدیده‌های جغرافیایی این منطقه تپه‌های انگونگ است. کوه‌های معروف کنیا در شمال نایروبی و کلیمانجارو در جنوب شرق نایروبی قرار گرفته است. از آنجائی که نایروبی در نزدیکی خط استوا  قرار دارد، تقاوت فصول در آنجا کم است.

از جاذبه‌های مشهور آن، پارک ملی نایروبی است. این پارک تنها منطقه حفاظت‌شده شکار در طبیعت است که در حاشیه شهری در این اندازه، قرار دارد. موزه‌های نایروبی نیز تماشایی است، موزه راه آهن نایروبی و موزه ملی کنیا از معروف‌ترین موزه‌های نایروبی هستند.

اگر عازم این دیار بودید، رفتن به بازار صنایع دستی آن را از دست ندهید. جایی‌که می‌توان دست ساخته‌های مردمان آفریقایی را به یادگار بخرید.

تور ارزان قیمت بلیط هواپیما آفریقا چارتر

پارک ملی سامبورو
در این پارک نیز شاهد حیات‌وحش بی‌نظیری خواهید بود. دسته‌ی بوفالاها، شیرها، گورخرها و زرافه‌ها همگی در جای جای منطقه دیده می‌شوند.

کوه کنیا

دومین کوه بلند قاره آفریقا کوه کنیا است که در سال 1997 در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت. این کوه، یک آتشفشان چینه‌ای و خاموش است. از مهمترین قله‌های آن می‌توان باتیات، نلیون و پوینت لنانا را نام برد. دامنه‌های پایینی این کوه بسیار حاصلخیز است.

در پارک ملی کوه کنیا شماری از جانوارن بزرگ مانند فیل، بوفالو، کرگدن سیاه و پلنگ یافت می‌شود.

تور ارزان قیمت بلیط هواپیما آفریقا چارتر

خط استوا

خط فرضی که کره زمین را به دو بخش نیم کره شمالی و جوبی تقسیم می کند استوا نامیده می‌شود. در آفریقا این خط نیز از کنیا رد می‌شود.

تور ارزان قیمت بلیط هواپیما آفریقا چارتر

پارک ملی دروازه جهنم

در ورودی این پارک دالان‌ها و شکاف‌های صخره‌ای زیبا و عجیبی وجود دارد که در بیشتر مسیرهای آنها آب در جریان است. در این پارک گونه‌های متفاوت جانوری نیز وجود دارد.

تور ارزان قیمت بلیط هواپیما آفریقا چارتر

 

 

 

 

بلیط ارزان قیمت هواپیما
بلیط ارزان قیمت هواپیما
اطلاع رسانی آخرین وضعیت و نرخ تورها